Vysvědčení se sobíkem

Lvi, žirafy, zebry a antilopy… Že o nich všechno víte? Ale víte také, jak žijí divocí sobi za polárním kruhem? Přijďte se o nich něco dozvědět na podvečer plný aktivit do amfiteátru Čertova rokle, který bude zakončený promítáním dobrodružně-rodinného filmu Putování se sobíkem (režie Guillaume Maidatchevsky, 2018).

Hrdinou filmu je malý sob jménem Ailo. Narodil se v Laponsku a v divoké severské přírodě musí čelit mrazu, hladu a predátorům. Má naštěstí hbitá kopýtka a pět minut po narození už se dokáže postavit na nohy. Za dalších pět minut se naučí chodit a do čtvrt hodiny umí plavat i pelášit sněhem. Nemusíte se o něj bát. Mohutná srst mu umožňuje přežít teplotu i okolo -40°C. Při svém putování Laponskem potkává Ailo další obyvatele této nádherné krajiny – mrštného hranostaje, nebezpečné vlky, chytrého rosomáka, polární lišku, chundelatou veverku, tichou sovu a vysoko létajícího orla.

Aktivity pro děti startují od 19.00. Vlastní promítání začne ve 21.00. Na hravý závěr školního roku srdečně zve Spolek Majdalenky, organizátor pravidelných letních projekcí v Amfiteátru Čertova rokle, ve spolupráci se spolkem Sobík a kulturní organizací Skandinávský dům.

Vstupné na aktivity: dobrovolné
Vstupné na projekci: 60 Kč

V případě špatného počasí se akce nekoná. Sledujte FB Amfiteátru Čertova rokle: www.facebook.com/AmfiteatrCertovaRokle

Akce se koná za finanční podpory Statutárního města Brna.