Knihovna Skandinávského domu

ADRESA

Dejvická 3, Praha 6

5 minut od stanic metra A Dejvická a Hradčanská, MAPA

OTEVÍRACÍ DOBA

PO    15.00–19.00
ČT    13.00–17.00

Ve státní svátky zavřeno.

Na Velikonoční pondělí 1. 4. 2024 bude knihovna zavřená.

Návštěvu knihovny mimo běžnou otevírací dobu lze ve výjimečných případech s předstihem domluvit individuálně přes e-mail knihovna@skandinavskydum.cz nebo telefonicky na čísle 777 926 331.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O KNIHOVNĚ

Knihovna Skandinávského domu je veřejně přístupnou odbornou knihovnou v působnosti zapsaného spolku Skandinávský dům. Dne 7. února 2007 byla zaregistována na Ministerstvu kultury ČR pod evidenčním číslem 6282/2007. V první polovině roku 2008 zakoupila Knihovna Skandinávského domu díky grantu Ministerstva kultury ČR knihovní systém Clavius. V roce 2012 byl katalog zpřístupněn také v elektronické podobě a umožněno on-line vyhledávání knih i přístup ke čtenářským kontům. Současně jsme také začali přispívat do Souborného katalogu ČR.

Knihovna se specializuje zejména na beletriipřeklady do češtiny i originály v severských jazycích, ale naleznete u nás také odbornou literaturu např. z oblasti historie a literární vědy či třeba průvodce po severských státech. Nabízíme i nejnovější tituly včetně mnoha detektivních románů a knih pro děti, a to bez zdlouhavého čekání ve frontě rezervací jako v běžných knihovnách.

Online katalog a čtenářské konto naleznete zde.

Knihovní řád ke stažení ZDE.

Aktuální seznam vyřazených knih zdarma k rozebrání zde.

Knihovna vytváří a spravuje tyto fondy:

  • Beletrie v severských jazycích (dánština, finština, islandština, norština, švédština)
  • Překladová beletrie ze severských jazyků (dánština, estonština, faerština, finština, grónština, islandština, litevština, lotyština, norština, sámština, švédština) do češtiny, slovenštiny a světových jazyků (angličtina, němčina, francouzština)
  • Odborná literatura o severských zemích, zejména jejich kultuře, historii a jazycích
  • Odborná literatura v severských jazycích a v angličtině

Knihovna umožňuje všem návštěvníkům prezenční výpůjční služby a členům spolku Skandinávský dům i výpůjčky absenční.

Máte-li doma severské knihy, které byste chtěli naší knihovně darovat, neváhejte nás kontaktovat. Darování knih prosíme nejprve domluvte e-mailem či telefonicky na níže uvedených kontaktech. Děkujeme.

KONTAKT

(dotazy, prodlužování výpůjček)

knihovna(zavinac)skandinavskydum.cz

Vedoucí knihovny

Jan Kubát

Nebo volejte na informační telefon
+420 777 926 331