Knihovna Skandinávského domu

ADRESA

Dejvická 3, Praha 6

5 minut od stanic metra A Dejvická a Hradčanská, MAPA

OTEVÍRACÍ DOBA

PO    15.00–19.00
ČT    13.00–17.00

Ve státní svátky zavřeno.

Knihovna bude od 22. 12. 2023 do 3. 1. 2024 vč. uzavřena.

Návštěvu knihovny mimo běžnou otevírací dobu lze ve výjimečných případech s předstihem domluvit individuálně přes e-mail knihovna@skandinavskydum.cz nebo telefonicky na čísle 777 926 331.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O KNIHOVNĚ

Knihovna Skandinávského domu je veřejně přístupnou odbornou knihovnou v působnosti zapsaného spolku Skandinávský dům. Dne 7. února 2007 byla zaregistována na Ministerstvu kultury ČR pod evidenčním číslem 6282/2007. V první polovině roku 2008 zakoupila Knihovna Skandinávského domu díky grantu Ministerstva kultury ČR knihovní systém Clavius. V roce 2012 byl katalog zpřístupněn také v elektronické podobě a umožněno on-line vyhledávání knih i přístup ke čtenářským kontům. Současně jsme také začali přispívat do Souborného katalogu ČR.

Knihovna se specializuje zejména na beletriipřeklady do češtiny i originály v severských jazycích, ale naleznete u nás také odbornou literaturu např. z oblasti historie a literární vědy či třeba průvodce po severských státech. Nabízíme i nejnovější tituly včetně mnoha detektivních románů a knih pro děti, a to bez zdlouhavého čekání ve frontě rezervací jako v běžných knihovnách.

Online katalog a čtenářské konto naleznete zde.

Knihovní řád ke stažení ZDE.

Aktuální seznam vyřazených knih zdarma k rozebrání zde.

Knihovna vytváří a spravuje tyto fondy:

  • Beletrie v severských jazycích (dánština, finština, islandština, norština, švédština)
  • Překladová beletrie ze severských jazyků (dánština, estonština, faerština, finština, grónština, islandština, litevština, lotyština, norština, sámština, švédština) do češtiny, slovenštiny a světových jazyků (angličtina, němčina, francouzština)
  • Odborná literatura o severských zemích, zejména jejich kultuře, historii a jazycích
  • Odborná literatura v severských jazycích a v angličtině

Knihovna umožňuje všem návštěvníkům prezenční výpůjční služby a členům spolku Skandinávský dům i výpůjčky absenční.

Máte-li doma severské knihy, které byste chtěli naší knihovně darovat, neváhejte nás kontaktovat. Darování knih prosíme nejprve domluvte e-mailem či telefonicky na níže uvedených kontaktech. Děkujeme.

KONTAKT

(dotazy, prodlužování výpůjček)

knihovna(zavinac)skandinavskydum.cz

Vedoucí knihovny

Jan Kubát

Nebo volejte na informační telefon
+420 777 926 331