Stezka losa: rodinná pátrací hra

Přidáváme se letos k víkendu otevřených zahrad v Brně!

Vydejte se s námi na Stezku losa po stopách severských knih s tématem přírody divoké i zkrocené. Pátrací hra je určená nejen dětem, ale všem, kdo mají chuť si prohlédnout areál Otevřené zahrady a objevovat přitom severské literární novinky. Připravili jsme pro vás literární tipy napříč žánry i věkovými kategoriemi.

Ve stínu rozkvetlé třesně se pobavíte např. u netradičního cestopisu Hory, peklo, ráj norského stand-up komika Areho Kalvø a u místního jezírka naopak můžete přemítat o Tajném životě úhořů švédského autora Patrika Svenssona. Děti se mohou ponořit přímo do tajů guerilla gardeningu v originální příručce Zahradníci ve městě od finského autorského dua Maija Hurme a Lina Laurent a třebas i něco na místě zasadit. Napovíme také, jak vytvořit hřiště uprostřed divočiny, jako to umí hlavní hrdinové knihy Ďolík švédské spisovatelky a ilustrátorky Emmy Adbåge.

Stezku je možné si projít vlastním, svižným či naopak ležérním „losím“ tempem. V knihách si můžete zalistovat, začíst se do nich, vyluštit úkol a poté je přenechat dalším pátračům. Na nejlepší losí stopaře čeká slosování o knihy z nakladatelství Host. A rozhodně si odnesete řadu tipů na prázdninové čtení pro všechny věkové kategorie.

Poslední vstup na stezku v 16.30.
Akce se koná za každého počasí.

Vstupné dobrovolné.

Pořádá Skandinávský dům Brno ve spolupráci s Otevřenou zahradou a nakladatelstvím Host a za finanční podpory statutárního města Brna a Ministerstva kultury ČR.