Co svačí mumínci?

Chtěli byste zjistit, jaká Dobrodružství prožívají mumínci ve svém údolí, jak Fiškus sázel masovou kuličku a jak to vypadá, když je všechno Moje!?

Zveme vás na kulinářsko-literární zážitek, určený především dětem. Bude se číst i ochutnávat všemi smysly. V areálu Otevřené zahrady budou rozmístěny piknikové deky s průvodci, kde si budete moct prohlédnout vybrané severské knihy pro děti a ochutnat „mumínkovské“ recepty. Nakoukneme také za hranice Finska, takže se můžete těšit na švédské nebo norské dobroty.

Literární gurmáni ze Skandinávského domu vám doporučí to nejlepší ze severské dětské literatury a samozřejmě i nejčerstvější knižní novinky. Přijít můžete kdykoli mezi 14. a 17. hodinou. Akce se koná za každého počasí. Užijte si netradiční literární piknik v severském stylu. Svačina netřeba – o tu se postaráme my!

Vstupné: 120 Kč / balíček se svačinou; bez svačiny volný

Vzhledem k omezené kapacitě mumínkovských svačin prosíme o jejich rezervaci předem na katerina@skandinavskydum.cz.

Akce je součástí festivalu Čarovná Tove Jansson a v mírně odlišné podobě se pod názvem Hravé odpoledne s mumínky v tentýž den koná také v Praze.

Pořádá Skandinávský dům ve spolupráci s Otevřenou zahradou Nadace Partnerství, za finanční podpory statutárního města Brna a Ministerstva kultury ČR.