Hravé odpoledne s mumínky

Kde leží Muminí údolí? Kdo jsou to hatifnati? Jak se Šňupálek jmenuje v originále?

Přijďte s námi strávit mumínkovské odpoledne! Srdečně zveme (nejen) všechny děti a rodiče na zahradu Velvyslanectví Švédska na hravé odpoledne volně inspirované příběhy o mumíncích, které stvořila finskošvédská autorka Tove Jansson. Na jednotlivých stanovištích na vás čeká například mumínkovské puzzle, zábavný kvíz, omalovánky, přiřazovačky i listování v knihách, uslyšíte švédštinu i finštinu. Zahrajeme si finské kuželky mölkky a ochutnáme skořicové šneky.

Přijít je možné kdykoli mezi 13. a 16. hodinou. Vstup brankou z Promenády Raoula Wallenberga. Doporučujeme zejména dětem od čtyř do deseti let, ale vítáni jste i bez dětí. Schopnost číst se hodí, ale kdyžtak pomůžou rodiče nebo instruktor stanoviště. Akce se koná za každého počasí.

Účast je zdarma, ale z logistických důvodů prosíme o nezávaznou rezervaci na e-mail info@skandinavskydum.cz, v níž uveďte počet osob (dospělí + děti).

Odpoledne je součástí festivalu Čarovná Tove Jansson a v mírně odlišné podobě se pod názvem Co svačí mumínci? v tentýž den koná také v Brně.

Pořádá Skandinávský dům ve spolupráci s velvyslanectvími Švédska a Finska, za finanční podpory hl. m. Prahy a Ministerstva kultury ČR.