Večer se staroseverskými bohy

V rámci festivalu Vikingové pořádají Skandinávský dům, Městská knihovna v Praze a Divadlo na cucky ve spolupráci se spolkem Storytelling Večer se staroseverskými bohy.

Staroseverský panteon
Rozmanitá staroseverská kultura vycházela z bohaté mytologie, kterou lze komplexností představ a množstvím příběhů přirovnat k mytologii řecké či keltské. Zatímco však Dia, Athénu, Afrodíté nebo příběhy o Odysseovi, Argonautech či Héraklovi zná každý, ze severské mytologie se do obecného povědomí dostal snad jen bůh hromu Thór a jeho pověstné kladivo. Přednáška religionisty Jana Kozáka se zaměří na staroseverský panteon, na jednotlivé bohy, jejich atributy a příběhy, které jsou s nimi neodmyslitelně spjaty.

Divadlo na cucky: Saga III
Jak podle staroseverské mytologie vznikl svět? Jak se utvářel, kde se vzali bozi, obři a lidé? Jak a kdy svět zase zanikne? Nejdůležitější okamžiky světa podle představ starých Seveřanů zpracované formou storytellingu. Tato specifická divadelní disciplína využitím různých druhů her, cvičení a představivosti vypravěčů objevuje nový způsob vyprávění příběhů. Představení s dvěma vypravěči založené na staroseverských literárních památkách připravilo Divadlo na cucky v čele s lektorkou storytellingu Barborou Schneiderovou, která se hlásí k norské škole storytellingu.

Vstupné: 40 Kč
Rezervace vstupenek na www.mlp.cz.
Pozor, kapacita klubovny je omezená!