Lykke Li – Love Me Like I’m Not Made Of Stone

Indiepopová písničkářka Lykke Li vydala v květnu 2014 nové album. Ač interpretka pochází ze Švédska, hlavní inspirací novinkového alba I Never Learn bylo Los Angeles. Desku uvedl do světa první videoklip Love Me Like I’m Not Made Of Stone.

Švédská hudební divoženka Lykke Li debutovala v roce 2007, kdy vydala EP Little Bit. O rok později už měla první album a stala se novou hvězdičkou blogosféry. Na desce Youth Novels nabídla přitažlivý mix elektroniky, popu a nezávislého písničkářství i neotřelou stylizaci. Lykke Li se stala atrakcí alternativní scény a častým tématem diskusí na hudebních serverech. Svoji pozici stvrdila v roce 2011 druhým albem Wounded Rhymes. Dočkala se slávy i v rádiích: úprava písně I Follow Rivers několik týdnů byla ke slyšení dokonce i v tradičně konzervativním tuzemském éteru.

O novince, která dostala název I Never Learn, mluví Lykke Li jako o poslední části trilogie. Nahrávka je inspirována prostředím amerického Los Angeles, kde ji spolu s producenty Björnem Yttlingem a Gregem Kurstinem připravovala.

Text – zdroj: iDnes.cz

.