Severské filmové čtvrtky: KRÁLOVSKÁ CESTA

Skandinávský dům ve spolupráci s Komorním kinem Evald a distribuční společností CinemArt uvádí v rámci projektu Severské filmové čtvrtky islandský film

KRÁLOVSKÁ CESTA (Kóngavegur, Island, 2010, 93 min)

Režie: Valdís Óskarsdóttir
Hrají: Gísli Örn Garðarsson, Daniel Brühl,  Björn Hlynur Haraldsson, Hanna María Karlsdóttir, Ingvar Eggert Sigurðsson aj.

Stránka filmu na ČSFD

Po řadě let strávených v zahraničí se Junior (Gísli Örn Garðarson) rozhodne navštívit rodný Island, a to v doprovodu záhadného „kamaráda“, Němce Ruperta (Daniel Brühl). Důvodem cesty není ovšem ani tak poznávání vlasti jako finanční problémy, které má Juniorovi pomoct vyřešit jeho otec Senior. Namísto luxusní vily však tento bývalý multimilionář obývá přívěs v karavanové osadě, kde se pohybuje spousta pozoruhodných tváří: nerudný správce-taxikář (Ingvar E. Sigurðsson) neustále překračující povolenou rychlost, bývalá Miss Island nebo Juniorova babička se vskutku nenáročným domácím mazlíčkem – vycpaným tuleněm. O bizarní situace tak skutečně není nouze.

Královská cesta nabídne řadu nezapomenutelných hlášek a skvělý soundtrack v podání Lay Low nebo The Sugarcubes. Film je již druhým celovečerním snímkem režisérky Valdís Óskarsdóttir, která je ve filmovém světě známá především jako střihačka (např. Věčný svit neposkvrněné mysli, Rodinná oslava nebo Mongol-Čingischán).

Promítání bude předcházet krátký úvod o herci Danielovi Brühlovi.

V originálním znění s českými titulky.

Vstupné: 110 Kč
Rezervace vstupenek na www.evald.cz.

Trailer (v originále s anglickými titulky):