Promítání: Děti

Černobílé drama o barvitých vztazích dětí a jejich rodičů

Zdravotní sestra Karítas se ze všech sil snaží sama uživit své čtyři děti – tři dcery a jednoho syna. O opatrovnictví dcer se navíc přetahuje s bývalým partnerem, a tak jí zcela uniká, že se její dvanáctiletý syn Guðmundur stává obětí šikany a jeho jediným kamarádem je dospělý invalida Marinó závislý na své matce. Marinó ovšem zjistí, že se matka schází s cizím mužem, a zhroutí se mu svět. Před nelehkou životní zkoušku je postaven i Garðar, vymahač dluhů, který je po zpackané zakázce vyobcován nejen z reykjavického podsvětí, ale i z vlastní rodiny.

Festival Dny Severu 2018 v Praze uvede islandské drama

DĚTI (Börn, 2006, Island, 93 min)

Režie: Ragnar Bragason
Hrají: Gísli Örn Garðarsson, Nína Dögg Filippusdóttir, Ólafur Darri Ólafsson, Andri Snær Magnason, Hanna María Karlsdóttir, Margrét Helga Jóhannsdóttir, Sigurður Skúlason

Stránka na ČSFD: https://www.csfd.cz/film/232110-deti

Děj filmu se odehrává na předměstí Reykjavíku, ve čtvrti Breiðholt. Režisér Ragnar Bragason na snímku spolupracoval s herci divadelního spolku Vesturport. Ti při natáčení neměli k dispozici klasický scénář a dialogy tvořili přímo před filmovou kamerou. Volným pokračováním Dětí je snímek Rodiče (Foreldrar, 2007) téhož režiséra.

V původním znění s českými titulky.

Vstupné: 120 Kč
Rezervace vstupenek na www.evald.cz

Akci pořádá Skandinávský dům ve spolupráci s Kinem Evald a distribuční společností CinemArt.