Pobaltím skrz naskrz: literárně-cestovatelský večer

Cizí země lze poznávat na vlastní oči, ale třeba i prostřednictvím knih, a to nejen turistických průvodců. Skutečná místa jsou přítomná i v beletrii a spisovatelé mají navíc dar vnímat je citlivýma očima a barvitě je popsat. Během večera vás vezmeme na netradiční putování po třech pozoruhodných a málo známých evropských zemích na východním břehu Baltu –⁠ Litvě, Lotyšsku a Estonsku. Seznámíte se s nimi nejen na fotografiích, ale i prostřednictvím krásné literatury. Zároveň se dozvíte, které knihy litevských, lotyšských a estonských autorů v češtině vyšly a stojí za přečtení. Kromě velkých měst a národních parků se podíváme i na místa spjatá s osobitou kulturou baltského regionu.

O krátký úvod do literatury baltských států se postará Vaidas Šeferis z Ústavu jazykovědy a baltistiky, který na Masarykově univerzitě přednáší četné kurzy o literatuře a kulturních dějinách této oblasti.

Večerem provázejí baltistky Kateřina Běláková a Hana Hochmanová, ukázky čte herečka Kateřina Jebavá.

Vstup volný.

Akci pořádá Skandinávský dům ve spolupráci s kavárnou Trojka a za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a statutárního města Brna.