Komiksová výstava Isaac v úzkých

Hrdinové komiksů neoplývají vždycky nadpřirozenými schopnostmi a na některé padouchy zkrátka nestačí. Isaac svádí boj se svým temným stínem, který z něj pomalu vysává životní sílu. Dá se zvítězit nad něčím, co se zdá být naší součástí?

Komiks Isaac v úzkých vznikl v rámci 24hodinového projektu na Komiksové škole v Malmö a zrcadlí částečně autobiografické zážitky mladého švédského kreslíře Adriana Malmgrena.

Otevření výstavy, na kterém komiks představí překladatelka Anežka Chrudinová ze Skandinávského domu, proběhne ve čtvrtek 29. 9. od 16 hodin ve foyer Moravské zemské knihovny. Po otevření výstavy bude od 17 hodin ve videokonferenčním sále ve 4. patře knihovny následovat beseda o autentických zkušenostech s duševními problémy se členy Sdružení Práh.

Výstavu, která se koná ve spolupráci Sdružení Práh, Moravské zemské knihovny a brněnské pobočky Skandinávského domu, bude možné zhlédnout od 29. 9. do 14. 11. 2016. Více informací zde: https://www.mzk.cz/izaac-v-uzkych

Akce se koná v rámci kampaně #ReadNordic a projektů Skandinávského domu, z. s., Severská literatura v srdci Evropy 2016 a Kultura evropského Severu v Brně 2016, které podpořilo Ministerstvo kultury ČR a statutární město Brno.

Vstup volný.

isaac