Norský spisovatel Samuel Bjørk v Praze

V druhé polovině září zavítá do Prahy norský spisovatel Samuel Bjørk, který zaujal nejen fanoušky severské krimi titulem V lese visí anděl (česky 2015, nakl. Plus). Do Prahy přijede představit svou novinku v českém překladu Sova. Setkat se s autorem můžete na besedě a/nebo na autogramiádě.

Na besedě v ČSOB Inspirace se můžete těšit nejen na samotného autora, ale i na skvělé herce Dejvického divadla Janu Holcovou a Davida Novotného, kteří přečtou ukázky z novinky Sova. Norsko a lokality objevující se v Bjørkových knihách vám představí naše kolegyně Adéla Šímová. Nebude chybět ani občerstvení v severském stylu.

Rezervace míst: inspirace@csob.cz.
Vstup na akci je zdarma.

Pod pseudonymem Samuel Bjørk se skrývá úspěšný norský spisovatel, dramatik, zpěvák a textař Frode Sander Øien. Svou první divadelní hru napsal v jednadvaceti letech, od té doby vedle dalších her vydal dva vysoce hodnocené romány Fantastiske Pepsi Love (2001) a Speed till frokost (2009), natočil šest hudebních alb (je frontmanem hudebních skupin Sanderfinger, Hærmetti Tysland Band a I Love Wynona), věnuje se také výtvarnému umění a překládá Shakespeara. Jeho první detektivka V lese visí anděl (Det henger en engel alene i skogen), kterou vydal pod pseudonymem Samuel Bjørk, se hned po vydání stala hitem v celé Skandinávii.

Program návštěvy:

20. 9. 18:30 Beseda (ČSOB Inspirace, Jungmannovo nám. 767)
21. 9. 17:00 Autogramiáda (Knihkupectví Knihy Dobrovský, Arkády Pankrác, Na Pankráci 86)

Akci organizuje nakladatelský dům Albatros Media ve spolupráci s ČSOB Inspirace, Knihy Dobrovský, kampaní #ReadNordic a Skandinávským domem.

andělsova