25. Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě

Jubilejní 25. Podzimní knižní veletrh se bude konat v pátek 9. a v sobotu 10. října 2015 v Kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě. Podzimní knižní veletrh je nejstarší český knižní veletrh a za dobu své existence se stal oblíbeným místem, kam každoročně přijíždí více než 160 nakladatelů, přes 100 spisovatelů a víc než 16 000 návštěvníků – knihkupců, knihovníků a čtenářů. Řada nakladatelů jinam než do Havlíčkova Brodu nejezdí a veletrh tak poskytuje nejširší obraz o stavu české knižní produkce.

Mottem veletrhu je Nekonečný proud času. Přijeďte na Podzimní knižní veletrh a poznejte současnost dřív, než se stane historií. Doprovodný program veletrhu se připravuje a bude zveřejněn v průběhu září. Již teď můžeme prozradit, že v něm vystoupí mj. Michal Viewegh, Lukáš Hejlík a Listování, Olga Walló, Karel Hvížďala, Jiří Kratochvil, Jiří Padevět, Dora Čechova, Martin Jun a mnoho dalších zajímavých autorů.

Veletrhu se letos zúčastní také Skandinávský dům, jehož stánek nabídne novější i starší tituly českých překladů severské literatury a rozličné informační materiály. V pátek 9. 10. od 13:30 do 14:00 představíme v prostoru PEN (1. patro) Severské novinky na českém trhu: Kim Leine: Proroci z fjordu věčnosti (Host), Pasi Ilmari Jääskelainen: Literární spolek Laury Sněžné (Paseka), Kerstin Ekmanová: Umíráček (Argo), Arto Paasilinna: Komu není shůry dáno, dlouho duchem nebude (Hejkal)  a Sjón: Měsíční kámen (Dybbuk).

PÁTEK 18. 10. 10–19
SOBOTA 19. 10. 9–17

Dvoudenní vstupenka: 50 Kč

Více informací na www.hejkal.cz..