Podzimní hrátky V: Dračí doupě aneb Putování s Vikingy

Letošní ročník oblíbeného dětského festivalu Podzimní hrátky svým návštěvníkům představí dobu bojovných Vikingů a bájných draků. V neděli 20. září bude v Písecké bráně v Praze 6 přichystán netradiční program se zábavnou soutěžní trasou o hodnotné ceny.

Po úspěchu loňského ročníku festivalu Podzimní hrátky věnovanému milovníkům pravěku a dinosaurů čeká letošní návštěvníky bohatý program věnovaný Vikingům a bájným drakům. V neděli 20. září od 13 do 18 hodin se Písecká brána v Praze 6 promění ve vikinskou vesnici s ukázkou dobových řemesel, válečných zbrojí a zbraní a bojového umění. Vikinští bojovníci předvedou výcvik raně středověkých válečníků, bojové formace nebo boj jednotlivých válečníků v různých disciplínách, např. v kruhu zrady, kde bojuje každý proti každému a žádný útok není zakázán.

„Veškeré vybavení vesnice, oblečení účinkujících je přesná replika či obdobná varianta originálů. Například stan je replikou originálu z 10. století, vybavený truhlicemi, kožešinami a jinými doplňky. Divák tak má možnost spatřit i to, jak se spalo a tábořilo na válečné výpravě“, říká předseda sdružení Midgard David „Dagfari Hrut“ Tůma. K poslechu a dračímu tanci zahraje skupina Unreel. Děti se budou moci účastnit soutěžní trasy a vyhrát zajímavé ceny nebo se kreativně vyřádit s akademickou malířkou Evou Sýkorovou-Pekárkovou a vyrobit si vlastního draka. I rodiče si přijdou na své při klání ve vikinské hře Hnefatafl nebo při koštování legendárního únětického burčáku či stále oblíbenějšího piva Ferdinand.

Vstup pro všechny bez rozdílu věku je zdarma.
Místo konání: Písecká brána a okolí, K brusce 6, Praha 6 (200 m od stanice metra Hradčanská)
www.podzimnihratky.cz, facebook: Podzimní hrátky

Pořádá: Porte, o. s., za podpory Magistrátu hlavního města Prahy.