Život začíná po stovce: debata a film

Ani v důchodu není všem dnům konec

Ve stáří život zdaleka nekončí, a to ani po stovce. Co takhle založit si blog, naučit se salsu, podnikat výlety nebo začít (zase) studovat na univerzitě? Chuť stále poznávat něco nového není mnohdy otázka věku, ale vůle. O aktivním stáří a životním optimismu si budeme povídat v online debatě na úvod ke švédskému dokumentárnímu snímku Život začíná po stovce. Hosty debaty budou Eliška Děcká z organizace Elpida a seniorka Daniela Peterová, která se dle vlastních slov „ještě do důchodu nechystá“.

Dokumentární film Život začíná po stovce (Livet börjar vid 100, 2015, Švédsko, 58 min) vás seznámí s energickou babičkou Dagny, která se narodila v roce 1912, v životě už zažila ledacos a odmítá se nechat semlít vysokým věkem. Pro pořádek dodejme, že Dagny Carlsson letos oslavila 108. narozeniny a prohlašuje, že koronavir si na ni nepřijde. Hlavní je totiž neztratit chuť do života. Hřejivý dokument Åsy Blanckové získal v roce 2017 diváckou cenu na festivalu Jeden svět. Stránka filmu na ČSFD (84 %)

Film si můžete volně stáhnout na webu Promítej i ty! a po debatě (nebo kdykoli jindy) jej zhlédnout v pohodlí domova. Odkaz na stažení filmu s českými titulky zde: https://promitejity.cz/detail-filmu/58-zivot-zacina-po-stovce

Záznam online debaty:

Účast zdarma, bez nutnosti rezervace

Zdroj obrázku: pics.filmaffinity.com

Promítej i ty! je platforma, díky které můžete zdarma a legálně promítat kvalitní dokumentární filmy — a to buď sami pro sebe, nebo širšímu publiku. Za Promítej i ty! stojí festival Jeden svět, největší přehlídka dokumentárních filmů o lidských právech na světě.

Akce se koná v rámci festivalu Dny Severu 2020, který pořádá Skandinávský dům za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Magistrátu hl. m. Prahy a statutárního města Brna.