Virtuální performance kapely Wardruna

I když žijeme v úplně jiné oblasti obklopeni jinou kulturou, severská formace Wardruna připomíná, že hluboké kořeny každého z nás sahají do minulosti k přírodním duchům trvale propojených v komplexnosti vesmíru. Wardruna nemá žádné hranice. Překračuje čas, jazyk i hudební žánry. Einar Selvik, zpěvák a vrchní persona souboru, totiž říká, že „přestože to, co prezentujeme, je severské, naše postupy jsou univerzální, protože když se podíváte do minulosti, vše je velice všeobecné a zároveň věčné… vše je zrozeno v přírodě, což je i přesně to, oč ve Wardruna jde.”

Nejnovější album Wardruny nazvané Kvitravn (Bílý havran) vyšlo 22. ledna. Albínská zvířata, ať už had, medvěd, los, sob, slon, lev nebo bílý havran, což je od pradávna i Selvikovo umělecké jméno (Kvitrafn), jsou pohledem nordického animismu symbolem nového začátku, případně průvodcem mezi světy. Bílý havran by tedy, podobně jako naše křesťanská bílá holubice, měl symbolizovat naději, mír a harmonii.

Koncerty se aktuálně konat nemohou, Wardruna ale zve na virtuální performanci First Flight of the White Raven, která bezesporu slibuje nečekaný a povznášející zážitek. Akce se bude konat 26. března od 21:00 hodin a se zakoupeným lístkem si představení budete moci opakovat kdykoliv po dobu 48 hodin od jeho uskutečnění.

Lístky lze zakoupit na stránkách pořadatele.

Více informací naleznete na Facebooku.

Připomínáme také náš nedávný rozhovor s Einarem Selvikem.