Udržme Kliniku, žijme jako Hirvitalo!

Z jiného světa, z daleké Skandinávie z Finska, přijedou squatteři vyprávět o jednom domě, kde se stát rozhodl nebýt nepřítelem.

Kulturní centrum Hirvitalo funguje už přes 10 let. Po deseti letech prodlužování smluv, dostalo záštitu rovnou na dalších 5 let. Začalo jako squat. Dneska je institucí svého druhu. Fenoménem finské kulturní scény. Ověnčené státní cenou za kulturu a cenou Svazu finských umělců. Jak se jim to podařilo? Zjistíme! Přijďte se inspirovat a přesvědčit, že jiný svět je možný.

HIRVITALO je neziskový kulturní prostor, který je otevřený všem a pro všechny. Hirvitalo má k dispozici kuchyň, je zde prostor pro výstavy, instalace, happeningy a další projekty ve 3 podlažích. Je to příjemné místo, kde můžete jen být a dělat různé aktivity drop-in způsobem. Kde můžete vždy najít přátelské lidi, popovídat si s šálkem kávy během dne i většiny večerů.

Zahrada Hirvitala poskytuje dostatek prostoru pro organizování venkovních událostí, ale je zde také permakultura, záhony, skleník a mnoho prostoru pro další umělecké vyžití.

web: http://www.hirvikatu10.net

Akci pořádá Autonomní sociální centrum Klinika.