Třetí ročník festivalu Scandi

Od 19. do 22. ledna proběhne v ČR třetí ročník festivalu Scandi, na němž se diváci setkají se špičkovými severskými filmy. Od 25. do 29. ledna se festival uskuteční také na Slovensku. Příznivci klasického „velkého plátna“ mohou zamířit na očekávané české premiéry severských filmů i reprízy aktuálních titulů.

Promítat se bude v Praze v kině Lucerna, Komorním kině Evald a v kině Atlas. V rámci rozšířené nabídky v krajských městech Scandi III zamíří do Brna, Ostravy, Zlína, Plzně a dalších českých měst a také na Slovensko.

Program je rozdělený do tří částí: Hlavní sekce SCANDI NOVINKY & PREMIÉRY představí celkem 6 nových severských titulů: Kluci / Komuna / Královna Kristýna / Poslední král / Pyroman / Sámská krev. Tematická sekce FENOMÉN: SEVERSKÝ THRILLER se zaměří na různé podoby strachu, ohrožení a napětí, které představí na šestici filmů: Boj sněžného pluhu s mafií / Druhá šance / Idealista / Únos / V hlubinách / Vlna. Sekce BEST OF SCANDI přinese divácky i kriticky nejúspěšnější snímky minulých ročníků: Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě / Mrzout / O koních a lidech / O kuřatech a lidech / Vyšší moc.

PROGRAM FESTIVALU

Festival pořádá společnost Film Europe.