Severské filmové čtvrtky: DOBRÉ SRDCE

Kde:  Kino Evald (Národní 28, Praha 1)

Kdy02.07.2015 – 19:0021:00

 

Skandinávský dům ve spolupráci s Komorním kinem Evald a distribuční společností CinemArt uvádí v rámci projektu Severské filmové čtvrtky islandský koprodukční film

DOBRÉ SRDCE (The Good Heart, Island / Dánsko / USA / Francie, 2009, 99 min)

Režie: Dagur Kári
Hrají: Brian Cox, Paul Dano, Isild Le Besco, Nicolas Bro, Stephen Henderson, Damian Young, Stephanie Szostak

Stránka filmu na ČSFD (73 %)

Bar je temné a kruté místo, kam muži přicházejí o samotě popít.

Nostalgická tragikomedie nás zavádí do jednoho newyorského baru, jehož neurvalý majitel Jacques už chce pověsit řemeslo na hřebík. Najde si proto na ulici svého následovníka, mladého pobudu a snílka Lucase, který má ale na barmanskou profesi až příliš „dobré srdce“. Mladík se rychle učí práci za barem a přizpůsobuje se místnímu stylu. Všechno jde podle plánu. Až jednoho deštivého večera do pánského baru vejde krásná a namol opilá letuška. Lucas se bezprizorní cizinky ujme a nabídne jí útočiště. Přítomnost ženy atmosféru baru zcela promění, což cholerický majitel nese s nelibostí. Od této chvíle už se události mohou vyvíjet jen špatným směrem.

Citlivý snímek okořeněný drsným humorem i absurdními situacemi bez patosu zdůrazňuje důležitost zdánlivě obyčejných lidských hodnot. Herecky excelentní dvojice Brian Cox (Zodiac, Match Point) a Paul Dano (Až na krev, Malá Miss Sunshine, Zažít Woodstock) má v potemnělém bizarním baru skvělého spoluhráče. Současná hvězda islandské kinematografie, oceňovaný scenárista, režisér a muzikant Dagur Kári se ve svém třetím celovečerním snímku věnuje podobně jako ve své předcházející tvorbě netypickým hrdinům, lidem z okraje společnosti. Ve svých filmech nezapře inspiraci v dílech Jima Jarmusche, Akiho Kaurismäkiho či Luise Buñuela.

Promítání bude předcházet krátký úvod o filmu.

V originálním znění s českými titulky.

Vstupné: 110 Kč
Rezervace vstupenek na www.evald.cz.

Promítání se koná ve spolupráci s distribuční společností CinemArt.
Projekt Severské filmové čtvrtky podpořil Magistrát hl. m. Prahy.