Severská prohlídka Brna

Víte, která brněnská ulice se kdysi nazývala Švédská? Jsou vám povědomá jména jako Theofil von Hansen či Otto Eisler? K čemu Sever inspiroval Rudolfa Těsnohlídka? A jak s Brnem souvisí finské město Espoo? Dozvíte se během závěrečné akce v rámci festivalu Dny Severu 2019.

O obléhání Brna Švédy jsme se jistě všichni učili ve škole, na první pohled by vás ale nejspíš nenapadlo, na kolika dalších různých místech zde můžeme spatřit otisky severské kultury. Třeba každý den chodíte do práce okolo domu, kde dlouhá léta bydlel překladatel z norštiny, možná vaše obvyklá trasa tramvají přesně mapuje architektonické skvosty architekta severského původu. Informace si můžete buď najít na internetu, anebo se vydat do ulic podzimního Brna s námi!

V několika skupinkách se vrátíme do minulosti a budeme pátrat po stopách severských zemí a osobností, kterých je ve městě a jeho okolí možná více, než jste si doposud mysleli…

Těšit se na vás budeme 6. listopadu v 16 h v Björnsonově sadu u Piknik boxu. Procházka nezabere více než dvě hodiny, Špilberk nebude chybět! Akce se koná za každého počasí.

Prohlídka je zdarma, ale své místo si prosím předem rezervujte na e-mailu brno@skandinavskydum.cz. Jelikož je kapacita skupiny omezená, učiňte tak raději nejpozději do 3. listopadu. Do předmětu napište „Severská prohlídka“.

Akce se koná za finanční podpory statutárního města Brna.

Obrázek – zdroj: brnensky.denik.cz