Promítání: Stíny v horách

Víte, že i grónská kinematografie má své Evil Dead?

Festival Dny Severu 2017 na téma severské podivno v Praze zahájíme delikatesou pro opravdové gurmány, grónským hororem Stíny v horách.

STÍNY V HORÁCH (Qaqqat Alanngui, 2011, Grónsko, 122 min)

Režie a scénář: Malik Kleist
Hrají: Ujarneq Fleischer, Eqaluk Høegh, Jeff Joensen, Aviaja Hegelund Johansen, Ane Sofie Kruse, Angayo Lennert-Sandgreen, Angunnguaq Larsen

Stránka filmu na ČSFD

Skupinka teenagerů vyráží oslavit konec školního roku na opuštěnou horskou chatu. Kluci i dívky si myslí jeden na druhého, podnikají průzkumy po okolí a vypráví si duchařské historky. Všechno nasvědčuje tomu, že tohle bude opravdu vydařený výlet. Poté co studenti najdou své telefony rozbité a jeden z nich zahyne násilnou smrtí, začíná však všechno nasvědčovat tomu, že krvelačný horský duch qivittoq není jen pouhou legendou…

Režisér Malik Kleist vzdává tímto snímkem hold snímkům takzvané béčkové kategorie. Snímek Stíny v horách je jeho prvním celovečerním počinem a také nejnavštěvovanějším filmem v grónských kinech. Možná proto, že spousta Gróňanů je o existenci qivittoqa skálopevně přesvědčena.

V původním znění s českými titulky.

Vstupné: 120 Kč
Rezervace vstupenek na www.evald.cz

Trailer s anglickými titulky

Promítání pořádá Skandinávský dům ve spolupráci s Komorním kinem Evald, distribuční společností CinemArt, produkční společností Tumit a společností DSV.