Promítání: BEATLES

Skandinávský dům ve spolupráci s Univerzitním kinem Scala uvádí v rámci brněnské části festivalu Dny Severu 2016 norský film

BEATLES (2014, Norsko, 114 min)

Režie: Peter Flinth
Scénář: Axel Hellstenius
Hrají: Louis Williams, Håvard Jackwitz, Ole Nicolai Myrvold Jørgensen, Halvor Tangen Schultz, Susanne Boucher, Gard B. Eidsvold, Peter Gantzler

Stránka filmu na ČSFD: http://www.csfd.cz/film/401874-beatles  (87 %)

Nostalgický návrat do roztančených 60. let 20. století.

Kim, Seb, Ola a Gunnar jsou kamarádi, které jako mnoho ostatních zasáhne vlna beatlemánie. Říkají si podle členů skupiny The Beatles, a tak se Kim stane Paulem McCartneym, i když neumí ani zpívat, ani hrát na žádný hudební nástroj. Přátelé touží založit si vlastní kapelu a dobývat srdce dívek ve svém okolí. Postupně dospívají a svět kolem nich se mění. Sovětský svaz vpadne do Československa, USA rozpoutá válku ve Vietnamu a v Severním moři je nalezena ropa. Ani jejich přátelství, stejně jako oni sami, nezůstává stejné.

Film byl natočen podle stejnojmenného románu norského spisovatele Larse Saabyeho Christensena. V Norsku je tento román nesmírně populární a získal kultovní status.

V originálním znění s českými titulky.

Vstupné: 50 / 40 Kč (zvýhodněné vstupné platí pro členy Skandinávského domu)

20239777_landscape_ge-1446639906836

Akce se koná v rámci filmového projektu Skandinávského domu podpořeného Magistrátem hl. m. Prahy a ve spolupráci s produkční společností Storm Rosenberg.