ONLINE: Festival Lux Film Days

Celoevropské filmové dny Lux Film Days se letos v ČR uskuteční od 26. do 30. listopadu. Poprvé se odehrají online, a to na platformě @Moje kino LIVE, díky které bude možné virtuálně navštívit kino se vším všudy.

Promítání bude zdarma přístupné po celé ČR a nabízí sledování nejlepších evropských filmů, které byly nominovány na prestižní Filmovou cenu LUX udělovanou každoročně Evropským parlamentem. V rámci LUX Film Days bude představena nová podoba filmové ceny na příští rok: „LUX – evropská filmová cena diváků“.

Všechny projekce startují ve 20 hodin, půl hodiny před startem filmu je k dispozici chat a nebudou chybět ani úvody dramaturgů a pořadatelů, aby se zážitek z virtuálního kina co nejvíce blížil reálné návštěvě klubového kina. Streamy jsou pro diváky ze všech koutů České republiky zdarma, je jen třeba se předem zaregistrovat.

Zájemcům o severskou kinematografii doporučjeme zejména první dva dny festivalu. 26. listopadu se můžete těšit na film Druhá strana naděje (Toivon tuolla puolen, 2017) legendárního finského režiséra Akiho Kaurismäkiho. Následující den pak můžete zhlédnout dánský snímek Odložený případ: Hammarskjöld (Cold Case: Hammarskjöld, 2019, režie Mads Brügger) o známém švédském politikovi.

Více informací a celý program na Facebooku

Registrace předem na www.kinoaero.cz