Na festivalu Liveurope vystoupí hudebníci z Islandu, Finska a Švédska

Další ročník festivalu Liveurope představí řadu hudebních objevů Evropy nejrůznějších žánrů.

JFDR je nejnovější projekt islandské hudebnice Jófríður Ákadóttir, známé ze skupin Samaris, Pascal Pinon či Gangly. 20. září vystoupí v Paláci Akropolis a posluchači se mohou těšit na minimalistickou směs kytar s elektronikou a křehkým vokálem.

Na festivalu zahraje také Plàsi aka Mikael Bitzarakis, ve Švédsku usazený hudebník, který letos vydal debutové album People.

Až z Kolumbie dorazí finská zpěvačka jménem Julia Adal, která tvoří mix neo-soulu a downtempa. Většinu svého debutové EP napsala v Praze, kde žila tři roky. V Paláci Akropolis ji na klávesy doprovodí česká hudebnice Bára Zmeková.

Ze severu ostatně dorazí do Prahy i polské duo Divines, které se zhlédlo v stylovém severském electropopu. Za tři roky své existence už stihli objet několik showcaseových festivalů.

Na festivalu dále vystoupí Katarína Máliková, jejíž album Pustvopol z roku 2017 se stalo jedním z nejvýraznějších debutů na slovenské scéně za poslední roky, či French 79, elektronický projekt hudebníka a producenta Simona Hennera.

Vstupenky lze koupit zde.