Koncert: MOVITS!

Nadnárodní úspěch v mateřském jazyce je něco, o čem se spoustě jiných evropských formací může jen zdát. MOVITS! se to podařilo. Vyprodávají koncerty v USA, Evropě i v Japonsku. České publikum uchvátili na festivalech Rock for Churchill, Colours of Ostrava a Rock for People Europe. V únoru 2016 vystoupili v pražském Lucerna Music Baru.


Výbušný žánrový mix a kongeniální kombinace hip-hopu a neoswingu s prvky elektronické taneční hudby. Doporučujeme místo ranního šálku kávy. Movits! pocházejí z městečka Luleå v nejsevernější části Švédska. Kapelu tvoří zpěvák a autor textů Johan ‚Jivin‘ Rensfeldt, jeho bratr multiinstrumentalista a DJ Anders Rensfeldt a saxofonista Joakim ‚One-Take‘ Nilsson. Skupinu s původním názvem Planeten Jorden, založili bratři Rensfeldtovi, k nimž se během letního festivalového turné v roce 2005 přidal Joakim Nilsson.

Tvorba Movits! je divokou jízdou hudebními styly 20. století. Debutové album Äppelknyckarjazz bylo především swingové, Skjut mig i huvet velmi soulové, připomínající atmosféru 60. let. Třetí desku Huvudet Bland Molnen nejvíc ovlivnil psychedelický rock a hippie kultura 70. let. U nového alba to vypadá na osmdesátky – je na ní víc syntezátorů a saxofonů než na předešlých nahrávkách.

VSTUPNÉ:
V předprodeji 300 Kč + poplatky sítě/ na místě 350 Kč

PŘEDPRODEJE:
Cafe Eleven, Dominikánská 11 (denně 8-22) bez poplatku
INDIES, Poštovská 2
GOOUT.cz
SMSTICKET.cz
TICKETPORTAL.cz