Hjaltalín – We Will Live For Ages

Hjaltalín je známá islandská indie kapela, která je na domovském ostrově jednou z nejposlouchanějších, hrála ale i jinde v Evropě, například na festivalech Roskilde a Sziget. Samozřejmě jste je mohli slyšet také na superpopulárním islandském festivalu Iceland Airwaves, kde hráli naposledy v roce 2016. Hjaltalín zatím vydali tři samostatná alba  — Sleepdrunk Seasons, Terminal a zatím poslední Enter IV z roku 2012, které získalo ocenění magazínu Reykjavík Grapevine Album roku. Navíc vytvořili také soundtrack k islandskému filmu Days of Gray z roku 2013, který vyšel na samostatném albu.

Mnoho posluchačů se s Hjaltalín seznámilo díky zpěvákovi a kytaristovi Högnimu Egilssonovi, který je známý také z elektronické kapely GusGus a kromě hudby se angažuje mimo jiné jako jedna z mediálních tváří petice proti lovu velryb a prodeji velrybího masa (spolu třeba se zpěvačkou Sóley). Högni letos vystoupí se svým sólovým setem na známém islandském multižánrovém festivalu Secret Solstice.

Kromě již zmíněných alb vydali Hjaltalín také několik singlů, ten poslední z roku 2015, We Will Live For Ages, si můžete poslechnout právě v tomto článku.

Pokud vás singl zaujal, můžete si ho také zdarma stáhnout právě v tomto článku Reykjavík Grapevine.

Zdroj obrázku: http://cdn.mbl.is/frimg/5/35/535070.jpg

Autor textu: Johana Lajdová, Skandinávský dům