HIM – Tears On Tape

Finskou populární kapelu HIM, známou tklivými melodiemi, tvrdými kytarami a líbivým frontmanem Villem Vallo, asi není třeba představovat. Na konci dubna 2013 vydala již své osmé studiové album s názvem Tears On Tape. Pod stejným jménem nyní vyšel již třetí singl z této desky. S novým albem vyráží kapela na turné, během nějž se po pěti letech znovu zastavili i v Praze.

Na desce Tears On Tape mohou fanoušci očekávat podobný zvuk jako na slavném titulu Love Metal z roku 2003. Koneckonců producentem desky je opět Hiili Hiilesmaa, se kterým kapela po několika letech opět spojila své síly. Deska se nahrávala v Helsinkách a v Londýně. „Chtěli jsme tvrdost, ale bez ztráty sentimentality,“ řekl o nahrávce Ville Valo. „Představte si, že Rambo se potká s Anglickým pacientem a skoro to máte. Na desce jsou tvrdé riffy, ale nezapomínáme ani na emoce,“ dodal zpěvák, který se muzice věnuje už od svých osmi let.

Znaky, které vidíme psát ve videoklipu, jsou v abecedě malachim, jež vychází z hebrejského písma. Po přepisu do latinsky dávají písmena T. O. T., což je zkratka pro Tears On Tape.

Autor textu: Iva Doušová, Skandinávský dům a idnes.cz