Film Čarodějnictví v průběhu věků s živou hudbou

Brněnské Kino Art od června spouští jedinečný cyklus němých filmů s živou hudbou HUSH: Silent Film Nights. Ten vám v průběhu roku přinese sérii projekcí němých filmů s živým doprovodem na neobvyklých místech v Brně. Pokud ale čekáte němáky podkreslené Bachem, budete zklamaní. Živé hudební projekty, které byly vybrány pro sérii HUSH, často vycházejí z odkazu klubové hudby. Tento fenomén ovšem zkušeně dekonstruují a zpátky obratně skládají. Dávají tak tanečnímu žánru nový rozměr a uschovávají do něj svá vlastní poselství. Kromě elektroniky s vlivy post-clubu a techna slovo dostanou i klasičtější žánry jako například punk.

Hned ve čtvrtek 8. června se můžete těšit na promítání švédského snímku Čarodějnictví v průběhu věků (1922, režie Benjamin Christensen).

O zvukovou stopu se postará glasgowský producent Faolán McGowan. Se svým projektem Evil Medvěd představí pro film na míru ušitý hybridní set. Skrze svůj talent probádávat analogové zvuky, které následně obratně vkládá do rekonstruovaných hudebních vzorců, si Evil Medvěd zaslouženě etabloval své místo na nejen české progresivní elektronické scéně. Zvuk Evil Medvěda je jak procházení se vylidněnou mlhavou uličkou, kdy slyšíte jen kapání kondenzované rosy a tajemně vřelý hlas, co z neznáma šeptá, že vše bude v pořádku.

Více informací zde, vstupenky lze zakoupit zde.

Úvodní obrázek –⁠ zdroj: Kino Art