Eat&Read Finland

AKCE SE KONÁ ZA KAŽDÉHO POČASÍ, v případě deště v zastřešené části zahrady. Doporučujeme teplé oblečení!

Skandinávský dům Brno ve spolupráci s Otevřenou zahradou vás zvou na oslavu 100 let samostatného Finska. K této příležitosti jsme pro vás připravili speciální kulinářsko-literární zážitek Eat&Read Finland, při němž okusíte Finsko hned vícero smysly zároveň.

Přijďte si pochutnat na tradičních finských pokrmech (lososová polévka, pravý finský chléb či lékořice), dozvědět se zajímavosti o finské gastronomii a poslechnout si několik tematických ukázek z finské literatury. Součástí akce bude i severská kvízová hra o ceny.

Akci pořádáme v unikátním venkovním areálu Otevřené zahrady v úterý 3. října od 17:30. Koná se za každého počasí, protože jak říkají Seveřané – neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení. Teplé nápoje zaručeny!

Vzhledem k omezené kapacitě prostor je nutné se předem registrovat na e-mailové adrese brno@skandinavskydum.cz.

Vstupné: 150 Kč / 110 Kč pro členy Skandinávského domu

Oslavy 100 let finské nezávislosti budou v Brně dále pokračovat ve čtvrtek 5. října akcí Století finského filmu a v Praze od 12. do 26. 10. filmovou přehlídkou Suomi100.


Akce se koná v rámci projektu Kultura evropského Severu v Brně 2017, který probíhá za podpory statutárního města Brna, a projektu Severská literatura v srdci Evropy 2017, který podpořilo Ministerstvo kultury ČR.

         

 

Ilustrační foto © Zuzana Vorlíková