Dánské krimi Marco v českých kinech

Oddělení Q, série dánských detektivních thrillerů podle bestsellerů Jussiho Adlera-Olsena, přichází s novým filmovým pokračováním.

Čtrnáctiletého Marca dopadne policie na dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního úředníka obviněného ze sexuálního zneužívání? A proč odmítá vypovídat a prchá před gangem zabijáka Zoly (Zdeněk Godla)? Tým detektivů v čele s Carlem Mørckem a jeho asistentem Asadem se tentokrát pustí do rozplétání případu utajené dávné vraždy, jejíž stopy sahají až do České republiky.

SOUTĚŽ O KNIHY, AUDIOKNIHY A VSTUPENKY DO KINA

Dánsko 2021 | 125 minut | české titulky | originální název: Marco effekten

režie Martin Zandvliet | scénář Anders August | kamera Aske Alexander Foss

„V posledních letech nejsou v kinech lepší severské thrillery než ty z dánské série o Oddělení Q. Když se ohlásil konec filmové série, čeští diváci to taky pěkně oplakávali. Od posledního čtvrtého dílu Složka 64 ale uběhly dva roky a všechno je jinak. Oddělení Q se vrací. Pod novou produkční společností, s ještě větším rozpočtem, na Oscara nominovaným režisérem a k radosti českého diváka také se silnou českou stopou a herci. A i když se změnilo herecké obsazení hlavní dvojice, děj plný zvratů a překvapení to natolik táhne, že to divák za pár minut přestane řešit. Čtenáři jistě ocení, že je Carl Mørck konečně věrný svému knižnímu předobrazu, a ti ostatní se mohou bavit nekonečnými debatami o tom, který Carl Mørck je lepší. Jestli vzniknou fanouškovské tábory jednotlivých představitelů, jako je tomu u Jamese Bonda, to se necháme překvapit,“ říká Radka Urbancová z distribuční sítě Aerofilms.