Cestovatelské přednášky o Islandu v Městské knihovně v Praze

9. 6. 2017 19:00 Island: Lowcost cestování na kouzelný ostrov severu

Na této přednášce se dozvíte, jak nejlépe za malé náklady tuto krásnou zemi procestovat. Také se zde budou promítat dva zbrusu nové krátké filmy o Islandu, natočené dronem, a vy si tak budete moci vychutnat unikátní záběry islandské přírody z ptačí perspektivy.

Island – v poslední době snad největší cestovatelský hit. Neuvěřitelná ukázka různorodosti a úžasů přírody v obrovské koncentraci na tak malém prostoru, a zároveň také nejmladší ostrov Evropy. Člověk se tu doslova může projít po tři roky staré ztuhnuté lávové hornině. Nespočet vodopádů, ledovců, sopek, pestrobarevných domečků a všude kopec prostoru a volnosti. Je to ale také nejbohatší kulturní scéna za polárním kruhem. No a to nejlepší nakonec – koupání v geotermálních pramenech ve volné příordě. Ideálně pak s pivem v ruce a pozorovat u toho polární záři. Nezapomenutelné!

Promítá: David Varga
Uvádí: Karel Wolf

19. 6. 2017 19:00 Pěšky po Islandu (Hornstrandir a Laugavegur)

Dva islandští nadšenci budou vyprávět o dvou asi nejpopulárnějších islandských trecích: Hornstrandir a Laugavegur. Dozvíte se, proč je Hornstrandir považován za jedno z nejlepších míst pro trekování na světě. Pochopíte, že Laugavegur, ač totálně profláklý, je opravdu naprostá nutnost. Společně se pokusíte zjistit, kde jsou na Islandu nejhezčí vodopády a kde mají na ostrově nejlepší termální bazének. Během projekce dostanete spoustu tipů a dozvíte se, kde je nejvýhodnější kupovat veškeré zásoby. O místy náročném a vždy dechberoucím putování budou vyprávět zkušení cestovatelé Jiří Štencek a Ladislav Tajovský.

Promítají: Jiří Štencek a Ladislav Tajovský
Uvádí: Karel Wolf