Soutěž o 3×2 vstupenky na Divadelní svět Brno

V rámci festivalu Divadelní svět Brno můžete soutěžit o volné vstupenky na severská divadelní představení, ke kterým Skandinávský dům připravuje komentované úvody.

Henrik Ibsen: NORA

Soutěžte o 2 vstupenky na představení Divadla pod Palmovkou Nora, které se odehraje 15. 5. v rámci festivalu v divadle Reduta od 19.30. Komentovaný úvod teatroložky a nordistky Karolíny Stehlíkové začíná v 19.00.

Soutěžní otázka:

Kdo napsal divadelní hru Co se stalo poté, co Nora opustila manžela aneb Opory společnosti?

Odpovědi zasílejte do 9. 5. vč. na emailovou adresu brno@skandinavskydum.cz, do předmětu uveďte název inscenace NORA.

Henrik Ibsen: NEPŘÍTEL LIDU

Soutěžte o 2 vstupenky na představení Slováckého divadla Nepřítel lidu, které se odehraje 12. 5. v rámci festivalu v divadle Reduta od 20.00. Komentovaný úvod dramaturgyně a nordistky Barbary Gregorové začíná v 19.30.

Soutěžní otázka:

Jaké lázeňské město inspirovalo Henrika Ibsena k napsání hry Nepřítel lidu?

Odpovědi zasílejte do 9. 5. vč. na emailovou adresu brno@skandinavskydum.cz, do předmětu uveďte název inscenace NEPŘÍTEL LIDU.

ODIN TEATRET: Věčný život

Soutěžte o 2 vstupenky na představení legendárního divadla Odin Teatret Věčný život, který se odehraje v sobotu 13.5. v rámci DSB v divadle Husa na provázku od 17.30. Komentovaný úvod dramaturgyně a nordistky Barbary Gregorové začíná v 17.00.

Soutěžní otázka:

Inscenace Věčný život se odehrává v několika evropských zemích současně, a to po třetí světové válce v roce 2031. Uveďte alespoň 3 jazyky, kterými se v inscenaci hovoří.

Odpovědi zasílejte do 9. 5. vč. na emailovou adresu brno@skandinavskydum.cz, do předmětu uveďte název inscenace ODIN TEATRET.

Soutěžit můžete o vstupenky na libovolný počet představení, pro zapojení do soutěže o každé z nich však prosím pošlete samostatný e-mail.