Veselé Vánoce a štastný nový rok!

Přejeme vám klidné prožití vánočních svátků a všechno nejlepší do nového roku, zejména pevné zdraví a brzký návrat k životu plnému severské kultury a cestování (nejen) do severní Evropy.

Líbí se vám naše (online) pořady, články na webu či aktivita na sociálních sítích? Staňte se členem Skandinávského domu a podpořte naši činnost! Vzhledem k tomu, že jsme česká nezisková organizace, jejíž činnost zajišťují pouze dobrovolníci (pokud vás zajímá, jak fungujeme, mrkněte do sekce Kdo jsme), je pro nás aktuální situace obzvlášť náročná. Vinou pandemie covid-19 a souvisejících opatření jsme letos přišli o většinu našich příjmů, zejména ze vstupného, prodeje propagačních materiálů a knih na kulturních akcích a knižních veletrzích; přitom pronájem kanceláře, kde provozujeme skromnou severskou knihovnu, a další poplatky (naposledy opravu rozbitého záchodu) je třeba platit dál.

Podpořit nás můžete ve formě (vyšší úrovně) členství, koupí seversky laděných propagačních materiálů a vybraných severských knih v českém překladu, aktuálně se speciální 10% slevou pro všechny a 20% pro naše členy. Knihovna v Dejvicích je vzhledem k aktuálním opatřením vlády ČR do odvolání zavřená, založení členství i prodej knih či propagačních materiálů je nicméně možné uskutečnit poštou.

Tým pracovníků Skandinávského domu