Švédský hudebník Million Stylez v Praze

Do Prahy se letos na podzim konečně podívá švédský Million Stylez! Jeden z největších evropských hitmakerů v rámci reggae a dancehallu, který má velký respekt i ve světě hiphopu či reggaetonu, je hvězdou i daleko za hranicemi kontinentu a jako jeden z mála Evropanů dlouhodobě spolupracuje i se zásadními jamajskými producenty a zpěváky. Jeho showcase je v hodně vysokém topu, takže možnost jej zažít ve Futurum doslova na dosah je příležitost, kterou si nenechte ujít.

Vlastním jménem Kenshin Iryo je napůl Japonec a napůl Francouz, který se narodil ve Stockholmu v roce 1981. Vyrůstal mezi imigranty z celého světa, a tak jeho přístup je přirozeně multikulturní a tím pádem má respekt k odlišným kulturám a žánrům. S hiphopem začínal v devíti letech a první oficiální nahrávka mu vyšla v roce 2004. Už o rok později se dostal jako vůbec první Evropan v historii do finále jamajské talentové soutěže Big Break, kde skončil po třech živých vystoupeních v Kingstonu, Montego Bay a St. Elizabeth na velmi solidním čtvrtém místě. V roce 2006 pak vydal svůj první velký singl Miss Fatty, který se stal megahitem roku a dostal se do playlistu rádií doslova po celém světě. Videoklip k Miss Fatty vznikl v Havaně a má dnes přes 37 milionů zhlédnutí, v kombinaci s dalšími streamy a mnoha remixy to je hit s více než sto miliony přehrání. A to zdaleka není jeho jediný zářez, Milli má za sebou tři výborná alba a velký rozsah od dancehallu přes reggae  a hiphop až k R&B.

Jeho songy a nezaměnitelný hlas jsou celosvětově dobře známé od New Yorku přes Kingston až po Tokyo. A skutečně málokdo z nejamajských interpretů měl takový dopad na dancehallovou kulturu jako právě Million Stylez. Spolupracoval ve studiu s celou řadou hvězd.

Více informací včetně vstupenek naleznete zde.