Severský stánek na veletrhu Svět knihy 2015

Kde:  Průmyslový palác, Výstaviště Praha – Holešovice

Kdy14.05.2015 – 09:0017.05.2015 – 16:00

Svět knihy Praha je největší knižní akcí v České republice. Během čtyř dní od 14. do 17. 5. 2015 se mohou návštěvníci seznámit s takřka kompletní knižní produkcí na českém trhu. Celkem se na veletrhu prezentuje na 400 vystavovatelů z více než 30 zemí a regionů, mezi nimiž ani letos nebudou chybět země evropského Severu. Na veletrh dorazí také čtyři severští spisovatelé: pozvání přijali finská spisovatelka Emmi Itäranta, norská spisovatelka Merethe Lindstrømová, švédský autor Jonas Karlsson a dánský autor severské krimi Jakob Melander.

Norské, Švédské, Finské a Dánské velvyslanectví v Praze a kulturní centrum Skandinávský dům srdečně zvou k návštěvě severského stánku (S 117) ve střední hale. Jeho cílem bude prezentovat české veřejnosti současnou norskou, švédskou, finskou a dánskou literaturu v českém překladu. Na stánku budou k dispozici jak knihy k prodeji a k nahlédnutí, tak různé informační materiály, a proběhnou zde tři autogramiády.

Jako doprovodná akce veletrhu se koná beseda se severskými hosty veletrhu Severský literární večer, který pořádá Skandinávský dům v pátek 15. 5. od 19 hodin v Literární kavárně Řetězová. Světu knihy bude již tradičně předcházet Noc literatury, během níž se i tentokrát budou číst díla severských a pobaltských autorů.

Kompletní program veletrhu najdete na www.svetknihy.cz.