Severské filmové čtvrtky: SAUNA

Skandinávský dům ve spolupráci s Komorním kinem Evald a distribuční společností CinemArt uvádí v rámci projektu Severské filmové čtvrtky finský film

SAUNA (Finsko, 2008, 80 min)

Režie: Antti-Jussi Annila
Kamera: Henri Blomberg
Hrají: Ville Virtanen, Tommi Eronen, Viktor Klimenko, Kari Ketonen, Rain Tolk, Sonja Petäjäjärvi
Produkce: Bronson Club

profil filmu na ČSFD
oficiální stránky filmu

V roce 1595 končí vleklá válka mezi Švédskem a Ruskem. Bratři Knut a Eerik jsou členy komise putující severskou pustinou a vymezující novou hranici mezi oběma státy. Kdesi na severu Finska se dopustí otřesného zločinu, jehož následky a tíha viny jim nedají spát. Uprostřed temné bažiny nachází komise bezejmennou vesnici a v ní tajuplnou budovu – saunu, ve které lze smýt všechny hříchy. Odváží se bratři toužící po odpuštění vstoupit dovnitř a postavit se tváří v tvář svému osudu? A jakou cenu budou muset zaplatit? Vizuálně přitažlivý finský horor těžící z ponuré atmosféry odlehlých oblastí finsko-ruské hranice patří k tomu nejlepšímu, co může severská kinematografie posledních let v tomto žánru nabídnout.

Promítání bude předcházet krátký úvod o historickém kontextu filmu a současných severských hororech.

V originálním finském znění s českými titulky.

Vstupné: 110 Kč
Rezervace vstupenek na
www.evald.cz.

Trailer (s anglickými titulky):


Projekt Severské filmové čtvrtky podpořil Magistrát hl. m. Prahy. Partnerem promítání jsou Komorní kino Evald, distribuční společnost CinemArt a portál Filmserver.cz.

obrázek – zdroj: bronson.fi