Severské filmové čtvrtky: NERADA RUŠÍM

Černá komedie s otcem, psem a vraždou

Helena je mladá sympatická dívka s poněkud výstředním chováním. V jejím životě ji trápí pouze jedna věc. Ráda by zjistila, kdo je její biologický otec, kterého ve svém dětství postrádala. Rozhodne se svým psem – matčiným miláčkem tuto bizarní situaci řešit. Její hledání a obrovské očekávání ji zavede do kdysi slavného, dnes zchátralého, kodaňského divadla plného podivných existencí. Z bankrotu a tvůrčí krize může divadelníky vyvést pouze premiéra lehce šílené hry, do níž je angažován Helenin pes. Avšak i Helena touží po malé roli, ale pro svůj sen je potřeba něco obětovat…

Mistrně natočená stylizovaná komedie s citem pro atmosféru příběhu a s bravurními hereckými výkony pojednává s černým humorem o hledání sebe sama a nacházení svého místa v životě. Vtipný snímek zároveň vypráví o neobvyklé lásce plné absurdních situací. Film s nadsázkou nahlíží do atraktivního divadelního prostředí, do jeho zákulisí, kde se naplno odhalují vztahy mezi umělci.

NERADA RUŠÍM (Undskyld jeg forstyrrer, Dánsko, 2012, 90 min)

Režie: Henrik Ruben Genz
Hrají: Sara Hjort Ditlevsen, Nicolas Bro, Lotte Andersen, Stine Stengade a další

Stránka filmu na ČSFD

V původním znění s českými titulky.
Promítání bude předcházet krátký úvod.

Vstupné: 120 Kč
Rezervace vstupenek na www.evald.cz.

Uvádí Skandinávský dům ve spolupráci s Komorním kinem Evald a distribuční společností CinemArt v rámci projektu Severské filmové čtvrtky.