Promítání filmu Velká cena Plochého vršku

Kde:  Kino Evald (Národní 28, Praha 1)

Kdy16.12.2014 – 19:00

Skandinávský dům, Kino Evald a společnost CinemArt v rámci minipřehlídky Severské filmové pohádky uvádějí norský animovaný film

VELKÁ CENA PLOCHÉHO VRŠKU (Flåklypa Grand Prix, Norsko, 1975, 88 min)

Napospas větru a počasí, tam, kde sluníčko vychází nad Velkou roklí, bydlí opravář kol Reodor Ráfek se svými dvěma pomocníky. Reodor je nezávislý a stará se víc o své vynálezy než o zákazníky. Solan Gundersen je ranní ptáče, optimista od narození s upletenou šálou a plsťovými bačkorami. Ludvig je naopak noční pták, má sennou rýmu a bojí se velkých změn.

Jednou večer se všichni tři dívají na televizi, kde zrovna běží sportovní zpravodajství. Bývalý Reodorův učeň, Rudolf Krvavé hrdlo, se stal hvězdou automobilových závodů. Jedna věc je ale na jeho úspěchu podezřelá: jistá součástka Rudolfova automobilu se až příliš podobá vynálezu jeho bývalého mistra. Solan naléhá na Reodora, aby Rudolfa vyzval na souboj: už dlouho se mu přece v šuplíku válí návrh geniálního automobilu Il Tempo Gigante!

Nejúspěšnější norský animovaný film všech dob od legendárního režiséra Iva Caprina.

Stránka filmu na ČSFD: http://www.csfd.cz/film/182902-flaklypa-grand-prix/

V originálním znění s českými titulky.

Vstupné: 110 Kč
Rezervace vstupenek na
www.evald.cz
Trailer k filmu:Promítání se koná v rámci filmového projektu Skandinávského domu, který v roce 2014 podpořil Magistrát hl. m. Prahy, a ve spolupráci s Norským velvyslanectvím v Praze a produkční společností Caprino Studios.