Severské filmové pohádky

Kde:  Kino Evald (Národní 28, Praha 1)

Kdy16.12.2014 – 19:0018.12.2014 – 19:00

Skandinávský dům, Kino Evald a distribuční společnost CinemArt uvádějí minipřehlídku Severské filmové pohádky. Přijďte se vánočně naladit a zhlédnout severské pohádkové skvosty.

Program minipřehlídky:

16. 12. 19:00 Velká cena Plochého vršku (Flåklypa Grand Prix, Norsko, 1975, 88 min)

Napospas větru a počasí, tam, kde sluníčko vychází nad Velkou roklí, bydlí opravář kol Reodor Ráfek se svými dvěma pomocníky Solanem a Ludvigem. Optimistický Solan naléhá na Reodora, aby svého bývalého žáka vyzval na souboj: už dlouho se mu přece v šuplíku válí návrh automobilu Il Tempo Gigante! ČSFD (85 %)

Nejúspěšnější norský animovaný film všech dob od legendárního režiséra Iva Caprina.

V originálním znění s českými titulky.

17. 12. 19:00 Magické stříbro – hledání kouzelného rohu (Blåfjell 2, Norsko, 2011, 84 min)

Po nekonečně dlouhém podzimním spánku se modří skřítci probudili do té nejchladnější zimy, jakou kdy zažili. Červené skřítky ohrožuje rozpínající se ledovec. Královna Fjellrose ale věří dávné pověsti o magickém modrém rohu, který dokáže změnit počasí, a navzdory protestům svých poddaných se vydává na výpravu za legendárním rohem. ČSFD

V dabovaném českém znění.

18. 12. 19:00
Divoké labutě (De vilde svaner, Dánsko, 2009, 58 min)

Snímek, natočený podle známé pohádky dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena, vypráví o princezně Elišce a jejích jedenácti bratrech, které macecha promění v labutě. Aby je Eliška vysvobodila z labutí podoby, musí podstoupit těžkou zkoušku. ČSFD

Promítání bude předcházet krátký film Dívka s klapkami (Skylappjenta, Norsko, 2009, 9 min).

V originálním znění s českými titulky.

Vstupné: 110 Kč
Rezervace vstupenek na
www.evald.cz

 

Festival pořádají
 
Za podpory
   
Partneři
Mediální partneři

Přehlídka se koná za podpory Magistrátu hl. m. Prahy a ve spolupráci s Norským a Dánským velvyslanectvím v Praze, Norským a Dánským filmovým institutem a společností Caprino Studios.