Promítání: Dívka s pomeranči

Skandinávský dům ve spolupráci s Komorním kinem Evald a distribuční společností CinemArt uvádí v rámci přehlídky Jostein Gaarder na plátně

DÍVKA S POMERANČI (Appelsinpiken, 2009, Norsko/Německo/Španělsko, 77 min)

Režie: Eva Dahr
Scénář: Axel Helgeland
Hrají: Mikkel Bratt Silset, Harald Rosenstrøm, Annie Dahr Nygaard, Emilie K. Beck, Rebekka Karijord

Stránka filmu na ČSFD: http://www.csfd.cz/film/269168-divka-s-pomeranci

Žijeme jen jednou. A to právě teď.

Georg zrovna slaví šestnáctiny a od maminky k nim dostane nejen nový mobil, ale také svazek dopisů, které mu těsně před svou smrtí zanechal jeho tatínek. Ten v nich popisuje příběh své životní lásky k tajemné Dívce s pomeranči, na jehož příkladu se zamýšlí mimo jiné nad smyslem lidské existence, k čemuž se snaží přimět i svého jediného čtenáře. Bude mu Georg naslouchat a pokusí se najít vlastní odpovědi, když se teď na velikonočním lyžařském výletě seznámil se sympatickou Stellou?

Režisérka snímku Eva Dahr je jednou z nejproduktivnějších režisérek krátkometrážních filmů (např. Dolce vita, En mann); spolu s Evou Isaksen režírovala Brennende blomster (1985) podle scénáře Larse Saabyeho Christensena, působí také jako scenáristka, producentka a režisérka televizních seriálů.

V roli chlapce Georga se představí Mikkel Bratt Silset, který si zahrál ve filmech Sønner (2006) a Beatles (2014). Jeho vrstevnici Stellu ztvárnila vycházející režisérská hvězda Emilie K. Beck. Jednu z menších rolí ve filmu si zahrála také známá norská zpěvačka Rebekka Karijord.

V originálním znění s českými titulky.

Vstupné: 110 Kč
Vstupenky rezervujte na www.evald.cz.

divkaspomeranci_10

apel-2

Promítání se koná ve spolupráci s Norským velvyslanectvím a Norským filmovým institutem.

Obrázky – zdroj: www.csfd.cz, www.sfklub.cz