Přednáška Zdeňka Lyčky Arktida v Česku / Česko v Arktidě

Ačkoliv není úplně jisté, kde přesně jsou hranice Arktidy, geopolitický zájem o severní polární oblasti stále roste. Souvisí to s postupujícími klimatickými změnami a vznikem nových výzkumných i ekonomických možností. Mrazivé kraje Arktidy lákají i české badatele, jejichž aktivity, a koneckonců i život v polárních oblastech, představí návštěvníkům děčínské kavárny Coffee & Books Zdeněk Lyčka, filolog, publicista, překladatel a cestovatel, bývalý velvyslanec České republiky v Dánsku a pořadatel Arktického festivalu, který propojuje českou a arktickou kulturu a vědu.

Co všechno je Arktida, které státy jsou členy Arktické rady, proč v ní chce Česká republika získat statut pozorovatele a proč se to dosud nepovedlo?
Jaké historické stopy původem z českých zemí lze najít v Arktidě a jak jsou čeští vědci aktivní při jejím výzkumu? Kdy byl zahájen a jak v současnosti probíhá vědecko-kulturní projekt Arktický festival? Co všechno a kde si v češtině můžete o Arktidě přečíst?

Vchodné volné, místa k sezení si můžete rezervovat na mailu coffeeabooks@gmail.com, případně přes zprávy na facebooku Coffee & Books nebo osobně přímo v kavárně.

Více informací zde, případně na Facebooku.

Probíhá v rámci projektu Café Nobel.