Ponrepo dětem: Michal dělá pořádek

Pravidelný cyklus Ponrepo dětem nabídne začátkem června pořad věnovaný oblíbené švédské autorce knih pro děti Astrid Lindgrenové. Po promítání adaptace knihy Emil z Lönnebergy s českým názvem Michal dělá pořádek bude následovat tematická dílna.

MICHAL DĚLÁ POŘÁDEK (Nya hyss av Emil i Lönneberga, Švédsko / Západní Německo, 1972, 91 min)

Michal alias Emil z Lönnebergy je 8letý venkovský chlapec, který je v širém okolí známý tím, že všem okolo provádí rošťárny a naschvály, i když v jádru je to hodný kluk. Sousedé na něj mají takovou zlost, až zorganizují sbírku na jeho cestu do Ameriky. Ač se Michalovi i tentokrát podaří pár přehmatů, vše napraví, když rodině získá zadarmo koně. Ve chvíli, kdy jeho kamarád vážně onemocní, vyplave na povrch Michalova skutečná povaha…

Na promítání naváže 45minutová tematická dílna s různorodými aktivitami na téma knih a postaviček Astrid Lindgrenové v čele s Pipi Dlouhou punčochou, Lottou z Rošťácké uličky, Ronjou, dcerou loupežníka, Bratry Lví srdce, Karkulínem ze střechy.

Film promítáme v českém znění.

Vstupné: 80 Kč (dospělí), 60 Kč (děti)
Více informací o vstupenkách

Akce se koná v rámci Týdne Astrid Lindgrenové.

Pořádá Skandinávský dům v rámci projektu Ponrepo dětem ve spolupráci s Národním filmovým archivem a nakladatelstvím Albatros. Za finanční podporu děkujeme Ministerstvu kultury a Velvyslanectví Švédska.