Pobaltští hudebníci na United Islands of Prague

Na 21. ročníku festivalu United Islands of Prague na vás čekají čtyři dny plné hudby, evropských i tuzemských objevů a oslava dvaceti let Česka v Evropské unii. A to vše zdarma.

Těšit se můžete také na tři pobalské interprety, všichni tři vystoupí hned v úvodní den festivalu, tedy 1. května:

Meelik je nadaný hudebník, který si vybudoval jméno v oblasti rocku a garage rocku. Pochází z živé hudební scény Estonska. Meelik je hudebníkem, který miluje hrubé, syrové zvuky a rebelující ducha. Jeho práce odráží tento styl a má elektrizující dopad.

Inspo je moderní rocková/indie kapela sídlící v Rize v Lotyšsku. Kapela začala v roce 2020 jako sólový projekt Aivarse, ale poté, co vydal pár singlů s hostujícími zpěváky, se k němu v roce 2021 připojila Nadina a kapela se oficiálně stala duem. Kapela se snaží zachytit různé stavy vědomí ve své tvorbě s důrazem na melodii, atmosféru a náladu. Naše inspirace přichází z různých míst a stavů mysli, kde i náhodná myšlenka, interakce nebo krajina může vyvolat tvůrčí výstup.

Tautumeitas, etno-popová kapela pocházející z Lotyšska, prolíná melodie a texty z lotyšských lidových písní s moderními zvuky, vytvářející skutečně jedinečný hudební zážitek. Jejich složité melodie, působivé vokální aranžmá a živé vystoupení překračují jazykové bariéry a rezonují s publikem kdekoliv vystupují. Jejich umělecká cesta však sahá nad rámec hudby; rozprostírá se do jejich výrazné vizuální identity, kde jejich kostýmy a koruny překrásně spojují tradici a budoucnost. Vizuální estetika Tautumeitas je prostě kosmická, vyzařuje sílu a silný ženský půvab.

Kompletní program festivalu a další informace naleznete na oficiálních stránkách.

Úvodní obrázek – zdroj: United Islands of Prague (www.unitedislands.cz)