Norsko-česká fantasy pohádka Dračí princezna vstupuje do kin

SOUTĚŽ O LÍSTKY

Jsou Vánoce, všude znějí koledy a ve městě se objevil drak. Vlastně spíš malý vystrašený dráček, který sem zabloudil z bájné dračí země. Spřátelí se s ním devítiletá Sára, do party přiberou kamaráda Mortimera a všichni společně převrátí letošní svátky klidu a míru vzhůru nohama.

Vánoční příběh, kdy se fantazie stává skutečností

Rodinné dobrodružství Dračí princezna, které spojuje evropské mýty se současným světem, se natáčelo se v Česku. Kostýmy pro film vytvořila Michaela Horáčková Hořejší a na hudbě se podíleli Jan P. Muchow a Michal Novinski.

Když jsem byla dítě, milovala jsem filmy jako Gremlins nebo E.T. Mimozemšťan, filmy plné dobrodružství, humoru a dojetí, ve kterých se mohlo stát úplně cokoliv. Jsem ráda, že můžeme do kin přinést právě takový příběh, podobný těm, které mě inspirovaly k tomu, abych filmy začala točit,“ říká režisérka Katarina Launing.

„Před školou v Dobřichovicích jsme vytvořili náměstí a vánoční festival se spoustou vánočních stánků a obřím nafukovacím Santa Clausem. Jenom proto, abychom v zábavné scéně, kdy se dráček vyleká a začne zmatkovat, všechny stánky převrátili a shodili,“ vzpomíná na natáčení v Česku Pavel Berčík z Evolution Films, která film koprodukovala.

Dračí princezna (Dragevokteren)
Norsko, Holandsko, Česko – 2020, 85 minut
Režie: Katarina Launing
Hrají: Isha Zainab Kahn, Iver Aunbu Sandemose, Kyre Haugen Sydness, Anders Baasmo, Solveig Kloppen, Vanessa Borgli, Noah Alexander Vinje Westgaard, Kai Kolstad Rødseth