NORDFEST: Hotel

Tragikomická odysea po hotelových pokojích.

HOTEL (Hotell, Švédsko, 2013, 97min)

Režie: Lisa Langseth
Hrají: Alicia Vikander, David Dencik, Anna Bjelkerud, Henrik Norlén, Simon J. Berger, Leif Edlund Johansson, Mia Eriksson, Fredrik Evers

Erika s přítelem zařizují byt, kam brzy přibude jejich syn. Má vše naplánováno, včetně data a způsobu porodu. Nečekaná komplikace ale jejich život naprosto zvrátí a Eriku uvrhne do těžké deprese. Na skupinové terapii si pak vybaví ženu, která si každý den vybírala, co bude cítit a kým bude. S ostatními pacienty, kteří tvoří nesourodou skupinku neuróz, se tak vydá na odyseu po hotelových pokojích…

Tento netradiční snímek svým námětem a hravostí připomíná legendární Idioty Larse von Triera a ve Švédsku byl nominován na Zlatého brouka, hlavní filmovou cenu. Hlavní úlohu ve filmu ztvárnila vycházející švédská hvězda Alicia Vikander, která si nedávno zahrála například ve sci-fi dramatu Alexe Garlanda Ex-Machina. Ve vedlejší roli se představí David Dencik, jehož rodina má kořeny na Slovensku.

V originálním znění s českými titulky.

Vstupné: 110 Kč
Rezervace vstupenek na www.evald.cz.

Promítání filmu Hotel se koná v rámci festivalu NORDFEST, který pořádají Komorní kino Evald, distribuční společnost CinemArt a Skandinávský dům.

hotell-review

Promítání se koná ve spolupráci Velvyslanectvím Švédska, Švédským filmovým institutem a Švédským institutem. Filmový projekt Skandinávského domu podporuje Magistrát hl. m. Prahy.