Noc literatury 2019

Noc literatury přibližuje veřejnosti netradičním způsobem současnou evropskou literaturu a zajímavé prostory prostřednictvím série veřejných čtení.

Letos se bude akce konat na Praze 2. Čtení každoročně probíhají paralelně na všech místech od 18.00 do 23.00, začátky jsou vždy v půlhodinových intervalech. Poslední čtení začne ve 22.30. Místa jsou situována poměrně blízko u sebe, aby jich návštěvníci akce stihli za večer navštívit co největší počet.

Na Noci literatury se bude číst z knih tří severských autorů:

Ida Jessen – Dánsko – Nový čas – Kaple sv. Kříže u sv. Apolináře
Morten Strøksnes – Norsko – Kniha o moři – Parník Vyšehrad
Bea Uusma – Švédsko – Expedice – Hrdličkovo muzeum

S těmito a ještě dalšími severskými autory máte možnost se setkat ještě na navazujícím veletrhu Svět knihy Praha a tradiční besedě Skandinávského domu Severský literární večer, která se uskuteční v pátek 10. 5. od 19 h v Lapidáriu Národního muzea.

Kompletní program pražské Noci literatury včetně mapy míst, kde se bude číst, najdete zde: www.nocliteratury.cz

Akci organizují Česká centra ve spolupráci s pražským sdružením evropských kulturních institutů sítě EUNIC (European Union National Institutes for Culture) a kulturními odděleními zahraničních velvyslanectví. Odehrává se nejen v Praze, ale také na pobočkách Českých center v zahraničí a ve spolupráci se Svazem knihovníků také v dalších městech České republiky.