Muž jménem Ove – projekce pod širým nebem

Pivo a popcorn, nejkrásnější výhled na Prahu a nejlepší švédské filmy posledních let!

I letos otevřeme na 3 večery zahradu velvyslanectví a promítneme výběr 3 švédských filmů, tentokrát těch, které v posledních letech bodovaly na mezinárodní scéně a dosáhly dokonce na oskarovou nominaci.

V úterý 16. července se diváci mohou těšit na hořkou komedii Muž jménem Ove, která získala Evropskou filmovou cenu pro nejlepší komedii roku a byla nominována na dva Oscary (nejlepší neanglicky mluvený snímek, nejlepší masky). Nezapomenutelný je především výkon Rolfa Lassgårda v roli Oveho, tvrdohlavého a vznětlivého bručouna, který pohrdá všemi kolem a dává jim to zřetelně najevo. Ove, bývalý předseda družstva vlastníků, kterému nedávno zemřela milovaná žena Sonja, nyní terorizuje sousedství jako samozvaný strážce pořádku. Zvrat v jeho životní rutině nastává s příchodem jeho nových sousedů, mladé pákistánské rodiny, jejíž životní styl se mu zpočátku příčí. Když omylem nabourají autem do Oveho poštovní schránky, spustí tím řetězec nečekaných událostí.

Zahrada se otevírá ve 21 hodin, promítání začína se stmíváním, tedy přiblibližně ve 21:20. Vstup je jako každý rok až do naplnění kapacity zdarma, je však nutné rezervovat si místo na rsvp.prag@gov.se. Více informací najdete na facebooku velvyslanectví: https://www.facebook.com/swedeninczechia/.