Čtverec – projekce pod širým nebem

Pivo a popcorn, nejkrásnější výhled na Prahu a nejlepší švédské filmy posledních let!

I letos otevřeme na 3 večery zahradu velvyslanectví a promítneme výběr 3 švédských filmů, tentokrát těch, které v posledních letech bodovaly na mezinárodní scéně a dosáhly dokonce na oskarovou nominaci.

V úterý 9. července promítne ambasáda vítěze Zlaté palmy z Cannes Čtverec – The Square režiséra Rubena Östlunda. Snímek byl nominovaný na Oscara za nejlepší neanglicky mluvený film, získal i dvě švédské filmové ceny Guldbagge (režie, kamera).

Cristian je kurátor prestižního muzea moderního umění, které právě chystá odvážnou konceptuální výstavu. Její ústřední myšlenkou je čtverec o rozměrech 4 x 4 metry. Uvnitř něj platí pravidlo naprosté rovnosti a tolerance. Společně s PR agenturou hledá muzeum ideální strategii, jak v roztržitém a událostmi zavaleném mediálním prostoru celou akci zviditelnit. Jenže pak Cristian při bizarní formě kapesní krádeže přijde o peněženku a mobil a jeden z jeho podřízených vymyslí geniální způsob, jak je získat zpět. Cristian se jako obvykle nedokáže soustředit na nic jiného než sám na sebe. A podobně jako celá švédská společnost se i konceptuální výstava začíná utápět v bizarním zmatku, který definuje napětí mezi liberálními hodnotami, egoismem a sobectvím. Vítejte ve čtverci jménem současná Evropa. (Film Europe)

Zahrada se otevírá ve 21 hodin, promítání začína se stmíváním, tedy přiblibližně ve 21:20. Vstup je jako každý rok až do naplnění kapacity zdarma, je však nutné rezervovat si místo na rsvp.prag@gov.se. Více informací najdete na facebooku velvyslanectví: https://www.facebook.com/swedeninczechia/.