Luboš Soukup Quartet feat. Lionel Loueke na festivalu Jazz Fest Brno

Česko-dánská kapela Luboš Soukup Quartet vystoupí na konci března na Jazz Festu Brno. Předtím zahraje i dvakrát v Praze a ve Vrchlabí.

Luboš Soukup Quartet hraje originální soudobý jazz, který je postaven na výrazných kompozicích lídra kapely. Skladby jsou inspirovány jak jazzovými velikány, např. Waynem Shorterem, Milesem Davisem či Joe Hendersonem, tak i dalšími hudebními žánry. Kvartet vznikl na podzim roku 2010 v Kodani v Dánsku. Toto skandinávské město se stalo Soukupovým druhým domovem.

Český saxofonista v projektu spolupracuje se špičkovými evropskými hudebníky – německým pianistou Christianem Pabstem a dánským basistou Mortenem Haxholmem Jensenem a bubeníkem Mortenen Hæsumem. Na letošní jarním turné kapela přizvala předního amerického jazzového kytaristu Lionelem Loueke, který je původem z Beninu v Africe. Louke se díky svým rytmickým a zvukovým schopnostem stal jedním z nejvyhledávanějších hráčů současnosti. A není proto překvapením, že výčet jeho spoluhráčů zahrnuje jména největšího formátu včetně Herbie Hancocka, Terence Blancharda, Davea Hollanda, Chrise Pottera a mnoho dalších.

V rámci svého jediného koncertu v České republice zahraje kapela především skladby Luboše Soukupa. Posluchači se však mohou těšit i na autorské kompozice Lionela Loueke. Začlenění muzikanta s africkými kořeny do autentického evropského kvarteta slibuje jedinečný zážitek plný silných melodií a rytmů. Koncert bude rituálem radosti nejen pro muzikanty, ale i pro publikum.

OBSAZENÍ

Lionel Loueke (kytara), Luboš Soukup (saxofon), Christian Pabst (klavír), Morten Haxholm Jensen (kontrabas), Morten Hæsum (bicí)

DALŠÍ TERMÍNY KONCERTŮ