Kino Evropský dům uvádí islandské drama A dýchejte klidně

Kino Evropský dům setrvává také tuto sezónu v online podobě a díky službě Aerovod vám přináší kvalitní evropské filmy alespoň na doma. Na základě online rezervace obdržíte v den události pokyny a kód pro zhlédnutí snímku na VoD platformě s platností jednoho týdne (počet rezervací je omezený). Výběr toho nejpozoruhodnějšího z evropské produkce vám zprostředkovávají Evropská komise v ČR a Kancelář Evropského parlamentu ve spolupráci s kinem Aero.

Buďte spolu s námi svědky osudového protnutí životních cest dvou žen v upřímném islandském dramatu A dýchejte klidně. Tento snímek ocenili například na festivalu v řeckých Athénách, ve švédském Göteborgu, ale i za oceánem v různých částech světa.

Okraj islandského poloostrova Reykjanes. Dvě ženy, jejichž osudy se na krátkou chvíli díky nepředvídatelným okolnostem prolnou. Mezi islandskou svobodnou matkou a africkou ženou žádající o politický azyl se vytvoří intimní pouto a obě začnou společně bojovat za to, aby se jejich životy vrátily na tu správnou cestu.

Akce je zdarma, je ale potřeba si zde předem vytvořit rezervaci.

Více informací naleznete na Facebooku.